Doskonały i modernistyczny Kraków

Głównym z trudnych wyzwań w lwiej części miast w Polsce jest komunikacja. Nasze gminy nie są zaadaptowane do tak dużego nasilenia korków, jaki powstał poprzez zwiększenie się ilości pojazdów na polskich drogach. Przez to właśnie jedną z najważniejszych inwestycji które musi rozpocząć niemalże każda gmina jest zainwestowanie środków w transport i komunikację. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to priorytet, który da przestrzeń na to by zwiększyć wygodę krakowian a także usprawni całokształt gospodarki Krakowa.

Na tle pozostałych miast, inwestycje drogowe w Krakowie mocno się wyróżniają. Krakowianie w głosowaniu wypowiedzieli się za budową metra, ale przed tym jak ono zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową oraz nawierzchnie drogowe potrzeba zainwestować sporo środków . Z ważniejszych inwestycji trzeba wymienić:
w pełni napędzaną elektrycznie siatkę autobusów – jedyną w kraju,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w planach Kraków przewiduje inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowych połączeń między już wybudowanymi połączeniami i remonty już powstałych tras tramwajowych i połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy remontów nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dojazdach do biur dają się im we znaki na co dzień. Warto zaś pamiętać, że bez inwestycji infrastruktura nie może się poprawić i by było wygodniej, trzeba wytrwałości.Majchrowski co zrobił
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie następne linie komunikacji, ale również lepszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i odporna. (jednym z przykładów może być ścieralna powierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto wymaga jeszcze wielu remontów i nowych pomysłów, by jeździło się po mieście wygodnie. Zarówno autem, ale też autobusami. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na najlepszej trasie do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę wygodnie i przyjemnie.

Comments are closed.